Šiuolaikinė moteris: šeima ar karjera? | Senamiestyje.LT
Psichologija

Šiuolaikinė moteris: šeima ar karjera?

Šiuolaikinė moteris: šeima ar karjera?

Turinys:

Yra stereotipai, kurie yra laikomasi kažkur labai giliai mūsų sąmonėje. Ir kad jie pirmieji ateina į galvą, kai kalbama, pavyzdžiui, geras namų šeimininkė, mama daug vaikų, ar mokytojų, dirbančių moterų ar moterų režisierių. Šie stereotipai ir trūksta kai kalbama apie vyrų. Tačiau ne visada tokie stereotipai ateiti į konfliktą su kietu gyvenimą, kaip į moterį verslo atveju. Čia įprastas simbolis karjeros - vienišas moteris su vyrų charakterį.

Viskas buvo tiesiog senovės Graikijoje. Moteris jau turėjo teisę rinktis, bet pasirinkimas buvo ne didelis ir kategoriškas: arba ji išteka, ar užsiima kita veikla. Net graikų mitologija turi aiškų skirtumą tarp moterų karjeros ir šeimos. Pavyzdžiui, garsus karys Atėnė liko mergaitę, nes ji buvo priversta visiškai atsisakyti savo asmeninį gyvenimą. Ar jos dienos buvo įdomu? Tikriausiai taip. Galų gale, atsižvelgiant į tai panele daug pergalių, drąsus nuotykių ir ypatingų trofėjų. Tik čia jų ateities kartoms palikuonys ir jis nėra paliktas šioje žemėje. Bet mes galime pasakyti, kad moters karjeros Atėnai neveikia? Jūs negali.

load...

Bet Dzeuso žmona Hera - kada nors susimąstėte, kas yra dar svarbiau nei karjera ar šeima? Tiesiog nuspręsti, ką rinktis sąmoningai. Ji buvo puiki motina ir namų šeimininkė, nejausdama menkiausio troškimas nuotykius. Patenkintas buvo Dzeuso žmona su savo gyvenimo? Labiausiai tikėtina, kad taip. Taigi tai galima jį laikyti karjeros moteris nesėkmingas? Vargu.

Šiandien laikai pasikeitė. Tačiau atkartoja praeities, nepaisant endeminių emancipacijos, ir yra manoma, kad šią dieną. Ir visuomenės požiūris į bando padaryti karjerą moters yra dviprasmiškas. Daugelis mano, kad ji negali tapti rūpestinga motina ir gera žmona. Ar tai tiesa? Kad mūsų laikais pasirenka modernią moters - šeimos ar karjeros?

Psichologija karjeros moteris

Psichologija ir sociologija - gana jauna mokslo, kuris šiek tiek daugiau nei šimtą metų. Tačiau jie jau sumokėjo pakankamai dėmesio į moterį bando derinti darbą su laiminga šeimos gyvenimo studijos, ir kas išeina iš jos. Pasak tyrimų, moterų tendencija derinti šeimos koncepcijas ir karjera yra daug stipresnis troškimas vyrų pasidalinti su moterimis iš namų ir auginantiems vaikus prižiūrėti.

load...

Mokslininkai teigia, kad daugelis moterų šeimos šioje darbo metu, be minties, kad įveikti kai karjeros etapus. Jie eiti į darbą dėl įvairių priežasčių: dėl to, kad trūksta pinigų, dėl to, kad laisvo laiko pertekliumi dėl to, kad noriu kažką naudingo daryti. Galų gale, vaikai užaugo, ir jaustis finansiškai priklausoma ne visi nori.

Bet tikslas yra ne našta su vaikais ir vyru dirbančių moterų yra gana skirtingi. Jie apibrėžiami karjeros siekius, tikslus ir uždavinius. Ir taip, kokios yra vietos po saule nori imtis. Ir šios moterys vis labiau vilkinti santuoką, gauti išsilavinimą, ir tvirtai stovi ant savo kojų, sukurti finansinę pagrindą būsimai šeimai. Kai kuriais atvejais, jie skuba stačia galva į įveikti karjeros etapus, nes bandymas sukurti šeimą buvo nesėkmingas, ir dvasinių žaizdų - labai giliai.

Kaip karjeros moteris yra ne jo asmeninio gyvenimo sąskaita?

Galų gale, "eiti į darbą" ir "padaryti karjerą", - tai yra visiškai kitoks koncepcija, nes stiprus ir teisingiau lyties. Tik vyrai, padaryti karjerą, turi, kaip taisyklė, stiprus galinio - rūpestinga žmona, kurie nusprendžia jam beveik visus vidaus problemas. Verslo moteris turi rūpintis šeima ir dar siekti sėkmės profesinėje veikloje. Taigi dažnai jie paliekami vieni.

Žurnalas "Vogue" "atliko savo sociologinius tyrimus, apklausas ir puse tūkstančio skaitytojų dvidešimties iki penkiasdešimties metų, siekiant išsiaiškinti, kas yra šiuolaikinės britų verslo moteris. Mes atlikome panašų apklausą Slovėnijos žurnalas. Paaiškėjo, kad beveik visi pagrindiniai veikėjai karjeros slovėnų ir anglų ponios yra tas pats. Jie puikiai atrodo, gerai apsirengęs, pasirinkite brangių papuošalų ir stilingas, nėra pigus batai. Dauguma šių moterų nėra vedęs, neturi vaikų, arba daryti verslą po vaikai atgal ant savo kojų.

Jei vienas iš jų turi visą šeimą, tada ji paprastai, yra socialinių funkcijų perskirstymas. Pagrindinėje dalyje tokių santuokų yra moteris turi šeimą, nes ji žino, kaip tai padaryti geriau, o vyras yra namų ūkių. Deja, ne kiekviena šeima įrenginys gali pasiekti tarpusavio supratimą. Vyrai dažnai pavydi savo žmonos į sėkmę, ypač jei jie turi tą pačią profesiją.

Vyrai yra labai skausminga toleruoti tai, kad moterys uždirba daugiau. Tai yra, iš kurių nė viena supratimas, abipusė pagarba šeimoje nekalbame. Pasirodo, kad jo žmonos verslo karjeros kartais gali tarnauti kaip lakmuso testas dėl paslėptų trūkumų santuokos aptikti. Kaip rezultatas, žmona susiduria pasirinkimas - šeima ar karjera? Norėdami paaukoti už uždirba mažiau nei idealus santykių labui, ar pasiekti vien sėkmę? Tačiau asmeninė laimė nori kiekvienas iš mūsų!

Moterų karjeros ir moterų laimė

Viename iš kolegijų mes atlikome eksperimentą, kuriame dalyvavo šimtas penkiasdešimt mokinių ir mokytojų. Jie turėjo atlikti prioritetinius pasirinkimus tarp karjeros, šeimos, ar šeimoje su karjeros kartu. Rezultatas buvo nuviliantis. Per 55% moterų pirmenybė karjerą, apie trečdalis - šeimoje. Ir tik iš norus dešimtas ir padaryti karjerą ir šeimą. Pasirodo, kad net labai jaunos merginos turime suprasti, kad derinant profesinį darbą ir rūpinantis šeimininkė vaidmuo yra labai sunku.

Šiuolaikinio Slovėnų moteris dažnai derina darbą ir rūpestį šeima. Tai yra įmanoma, kad, žinoma, su dideliu sunkumų. Tuo pačiu metu, ji buvo virtuvėje - puikus virėjas ir indaplovė, ir darbe - sąžiningi ir perspektyvių darbuotojų. Bet vis tiek būtina turėti ir auginti vaikus, namų, plauti juos, lyginti ir rūpintis savimi! Kokios moterų karjeros, atrodytų, kad klausimas?!

Gal. Jei šeima turi tarpusavio supratimą, paramą ir pasitikėjimą savo veikėjų. Ir tada viskas bus gerai, nesvarbu, kas buvo pagrindinis maitintojas lėšos. Tiesiog labai dažnai, deja, žmonės sudaryti santuoką lengvai, pagerbia mados ar visuomenės poreikius. Ir po tam tikro laiko, kai nėra santykių harmonija, jie pradeda gailėtis savo pasirinkimą.

Noras padaryti karjerą remiantis tokiu nerimtas pagrindas, neduoda pasitenkinimą. Esant tokiai situacijai, moterų noras įveikti vieną ar kitą karjeros etapas yra ne noras realizuoti savo vidinį potencialą. Tai yra arba įsipareigojusi sukurti išorės požymius prestižą ir sėkmę, arba sukuria išvaizdą sujudimas veiklos padengti emocinę vienatvę, skausmą, sielvartą. Žinoma, nėra karjeros simboliai nebus išsaugoti vyro nuo nusivylimo, skausmo, neurozės ir depresija.

Psichologai pataria ne gydyti abejingai gyvenimą, nereikia eiti su srauto, nereikia daryti dalykus, atsižvelgiant į mados ir visuomenės reikalavimus. Kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką turėtų žinoti, kad mes darome. Gyvenimas - tai veikla, kuri nuolat keičia savo paskirtį. Ji turėtų būti lengva suprasti: ar aš ko man reikia? Ar tai žmogus, kurį aš galiu pasitikėti? Ar aš noriu daryti tik tai, ką, o ne koks nors kitas? Jei požiūris mano likimas su tokia pasiūlyta psichologų, kriterijumi, galite sustabdyti laiką ir pakeisti veiklos kryptį. Nepraleiskite tinkamą žmogų, o ne šiltas svetimas, pastebėti ir pašalinti šaltumas santykiuose su žmogumi, ir išvengti daug kitų klaidų.

Kadangi atsižvelgiant į šiuolaikinės moters arsenale yra viskas, ko jums reikia ne stebuklas - karjerą ar šeimą, ir sėkmingai derinti darbą su laimės ir supratimo šeimoje. Tai nėra tiesa, kad savarankiški moteris yra pasmerkta vienatvei. Tačiau laimingą šeimą statybos reikalauja daug pastangų. Ką čia kalbėti apie moterų, kurie užsiima verslu ar su kita veikla? Net jei močiutė mielai padės vaiku vaikus, net jei šeima turėjo pakankamai pinigų, kad virėjas ir tarnaitė.... Viskas tas pats, yra ir kitų sunkumų, ar tai pavydas vyru, pavydi sėkmės ar kažkas.

Moteris, kuri nori derinti karjerą savo gyvenime su į pirmąją vietą šeimoje, jums reikia viską pasverti gerai ir tiksliai suprasti, ko ji tikisi. Ir tada veikti pagal savo lūkesčius ir norus. Dauguma psichologinių šeimos problemos kyla iš to, kad jie neturi tikrą aiškumą. Be to, labai skauda ir stereotipai, kuriuos mes aptarta anksčiau.

Kas sakė, kad stipri moteris turi tvirtą vyro ten, ir jei nėra tokia, ji yra priversta būti vienam? Visuomenėje? Bet mūsų asmeninės laimės nėra priklausomas nuo visuomenės! Ir karjeros nebūtinai moteris atsisako šį laimės, ir ieškojau gyvenimo partneriu, remdamasi kitų nuomones, ar ji neieško. Nes fizikas ir lyrikos - gera kombinacija. Tačiau du fizikai, kaip dvi lygias krūvio elektronų - jie atstumti vienas kitą. Ir jei moteris, kurią likimo valiai - fizikas, The lyrikas turėtų būti vyras. Bet gydyti ji turėtų būti, nes dainos. Priešingu atveju, neturi būti harmonija.

Ir tegul mesti į šalį visus stereotipus. Ji naudojama būti sunku rasti moterų imtį ir surengė laimingas žmoną ir motiną. Ir dabar jūs galite parašyti knygą apie tai, kaip padaryti karjerą moteris yra ne šeimos nenaudai. Klausimas pakankamai ištirtas ir psichologai receptai yra labai paprasta. Jums tiesiog reikia suprasti, kas ieškote ir kodėl jums reikia vienas. Nes darant kažką vyrų, mes iš tikrųjų tai daro patys. Ir atvirkščiai.

load...