Šeimos konfliktai, jų priežastys ir sprendimo būdai<br /> <b>Notice</b>: Undefined variable: category in <b>/var/www/anrelt/data/www/senamiestyje.lt/inc/header.php</b> on line <b>13</b><br /> <br /> <b>Notice</b>: Undefined variable: category in <b>/var/www/anrelt/data/www/senamiestyje.lt/inc/header.php</b> on line <b>13</b><br /> | Senamiestyje.LT
Psichologija

Šeimos konfliktai, jų priežastys ir sprendimo būdai

Šeimos konfliktai, jų priežastys ir sprendimo būdai

Tarpasmeniniai konfliktai yra labiausiai tikėtinas šeimoje. Tai nestebina, nes tai yra šeimos vieta daugiau glaudžius ryšius tarp žmonių. Ir nors kiekvienas šeimos narys nori gyventi pagal savo pačių idėjas ir nuomones, ir ne visada veikia susieti juos su įpročius ir įsitikinimus kitiems šeimos nariams. Šiuo pagrindu ir šeimos konfliktai pasitaiko. Laiko iki laiko įvairių pusių "barikadų" Nuo esate sutuoktiniai, tėvai ir vaikai, ar žmonės viduriniosios ir vyresniosios kartos.

Konfliktas gali atsirasti ne tik tada, kai šeimos nariai turi skirtingas nuomones ir įsitikinimus. Kartais konfrontacija atsiranda, kai žmonės negali suprasti vienas kitą ir dėl to atėjo į tą išvadą. Tai kelia pretenzijas ir nusiskundimus, ir ne visada problema paaiškėja, atsiskaityti taikiai. Ką dar gali sukelti įtemptą padėtį, todėl kova?

Dažnos šeimos konfliktų

Leo Tolstoy išmintingai pastebėjo, kad "... Kas nelaiminga šeima yra nelaiminga savaip." Pavyzdžiai gali sukelti kiekvienas iš mūsų. Kiek daug problemų. Su tais pačiais konfliktų - sukelia jiems skirtingų šeimų gali būti gana skirtingi. Net santuokos ištrauka per skirtingų etapų savo egzistavimo gali sukelti konfliktus. Kokios šeimos raidos etapuose gali būti vadinama krizė?

load...
 • Laikotarpio "pritrynimo", kai pora išmokti gyventi taip, kaip susituokusi pora;
 • Pirmojo vaiko ir motinos ir tėvo vaidmens kūrimo gimimo;
 • Iš vėlesnių vaikų gimimo;
 • Kai vaikas eina į mokyklą;
 • Vaikai įvesti paauglystę;
 • Auga vaikai ir palieka tėvų namus;
 • Midlife krizė sutuoktinis;
 • Sutuoktinių išėjimo į pensiją

Kiekvienas iš šių etapų galime sukurti stresines situacijas, kurios, savo ruožtu, gali tarnauti kaip potencialus priežastis sukelia šeimos konfliktą įvairovė.

Pokyčiai vedybinis statusas ir šeimos bylose, taip pat gali prisidėti prie streso. Tai gali būti:

 • Skyrybos dailylentės ar sutuoktiniai;
 • Persikėlimas į naują gyvenamąją vietą;
 • Keliauti ilgus atstumus ir ilgą laiką;
 • Poreikis dirbti kitoje valstybėje narėje;
 • Į finansinę padėtį šeimoje pokytis

Taigi paaiškėja, kad šeimos konfliktai ir jų priežastys gali būti gana skirtingi. Vienas kito atžvilgiu, vertybės ir poreikiai kiekvienam šeimos nariui gali keistis laikui bėgant, ir jie gali pajusti jų nesuderinamumo su kitais.

load...

Tipai konfrontacijos šeimoje

Psichologai atskirti įvairių rūšių šeimos konfliktus:

 1. Aktualūs konfliktai. Net laimingas ir sveikas, gerai veikiančios šeimos laikas nuo laiko yra kivirčų. Protestas gali būti sukeltas nuomonėmis ir tikslus skirtingų šeimos narių skirtumus. Konfliktai gali būti sprendžiami, ir tada jie nekelia grėsmės šeimos ryšius stabilumą. Prieštaravimai šeimoje gali atsirasti visuose lygmenyse, kad yra ginčytis vieni su kitais, gali būti broliai ir seserys, sutuoktiniai ir tėvai ir vaikai.
 2. Įtampą. Psichologai stresas vadinamas seniai, neišspręsti konfliktai. Jie gali būti akivaizdi ir atvira, bet gali būti tik laikinai nuslopintas. Bet kuriuo atveju, jie kaupiasi ir sukelia neigiamas emocijas, todėl pastoviai dirglumas, agresyvumas ir priešiškumas, kuris galiausiai sukelia kontaktinį tarp šeimos narių nuostolių.
 3. Krizės. Apie tai galima kalbėti, kai konfliktai ir įtampa pasiekė etapą, kai visi panaudoti vaidyba yra dar derasi modelį pradeda toleruoti nesėkmę, todėl realūs poreikiai asmenims arba visa grupė namų ūkių yra chroniškai nepatenkinta. Krizės dažnai sukelia šeimos sutrikdymą, jis turi tam tikrų įsipareigojimų sutuoktinių vienas kito, ar pareigų tėvams į jų vaikai nebebus vykdoma tinkamai. Šeimos sutrikdymas, savo ruožtu, dažnai veda prie jos suirimo.

Tai yra pagrindiniai tipai konfliktų. O ką jie gali sukelti? Bet tarp giminaičių santykių šiurkštumas gali sukelti katastrofą?

Ieškoti "kaltės" per šeimoje santykiai

Šeimos konfliktai ir jų priežastys visada glaudžiai susiję. Mes esame pasiruošę vadovauti, nors ir ne visiškai, bet išsamus sąrašas iš šeimos ryšius trūkumų, kad labai gali paveikti tiek santykių kokybė ir toliau psichologinė gerovė šeimoje. Štai keletas pavyzdžių:

 • Nesugebėjimas išreikšti savo jausmus. Šeimose su nesveiko psichologinio klimato, jos nariai linkę slėpti savo jausmus ir atmesti jų apraiškoms kitiems. Jie tai daro daugiausia siekiant išvengti emocinį skausmą ir psichologinę traumą.
 • Trūksta bendravimo. Be asocialiose šeimose retai atviras bendravimas vyksta tarp giminaičių. Jei yra šeimos konfliktai, šeimos nariai pradeda vengti vienas kito, emociškai nuotolinio ir tik sau.
 • Apraiškos pyktį. Jei yra kokių nors problemų, nesveika šeima stengiasi juos paslėpti, o ne susitikti akis į akį ir pabandyti jas išspręsti. Tokiu šeimos ginčo, kad dažnai atliekamas, asmenys, atsakingi už problemų atsiradimo, ir tokių ginčų dažnai sukelia pyktį proveržių, ir net jėgos naudojimas. Toks požiūris gali sukelti chaosas ir konflikto jėgų tapti kurčias kitų žmonių jausmų. Prevencija ir Šeimos konfliktų sprendimo šioje stadijoje santykiai tampa labai sunku.
 • Apytikslė ribos "asmeninis teritorija". Į asocialių šeimos santykiai yra nestabili, chaotiškas. Kai šeimos nariai slopinti kitus, nesilaikydama savo individualumą. Toks asmens ribų pažeidimas gali ne tik sukelti konfliktą, bet ir veiksmais, kurie gali būti pareikštas pagal apibrėžimą "šeiminis smurtas".
 • Manipuliacijos. Manipuliatoriai išreikšti savo pyktį ir nusivylimą tik prieinamos jų: jie bando daryti spaudimą kitiems, kad jiems kaltės ir gėdos jausmą. Taigi jie bando gauti kitus daryti tai, ką jie nori patys manipuliatoriai.
 • Neigiamas požiūris į gyvenimą ir į vienas kitą. Kai kuriose šeimose, kiekvienas susijęs su kitais su įtarumu ir nepasitikėjimu. Jie nežino, kad toks optimizmas, ir jie paprastai visiškai trūksta humoro jausmą. Giminės turi keletą bendrų interesų ir retai rasti bendrą pokalbio tema.
 • Užsispyręs požiūris. Taip pat būna, kad šeimos nariai supranta, kad kažkas yra negerai, bet jie neturi drąsos bandyti ką nors pakeisti ir pradėti veikti kaip kažkas nauju būdu. Tai sukuria didelių sunkumų santykiuose, buitinė negali jaustis laisvai vystytis kaip asmeniui. Jie nori gyventi praeityje, nes tai negali susidoroti su neigiamais pokyčiais.
 • Socialinė izoliacija. Narių Vien psichologiškai nesveiko šeimos dauguma. Jie izoliuoti vienas nuo kito, ir visi jų santykiai yra (jei jie neprarado galimybę plėtoti tarpasmeninius santykius) už šeimos ribų. Dažniausiai ši išimtis patyrė augančių vaikų šeimos aplinkoje su nesveiko santykius. Kartais jie tampa būdingas asocialus elgesys, kuris galiausiai veda prie didesnio asmeninio atskirai - net draugai negali likti tokioje situacijoje.
 • Stresas ir psichosomatinių ligų. Neišreikštas emocijas gali paveikti sveikatą ir sukelti psichosomatinių ligų. Toks asmuo palaipsniui praranda energiją ir jau negali rūpintis šeima, kaip ir anksčiau. Kaip taisyklė, jis net ne suvokti, kad nesveika; nenuostabu, kad jis nesupranta, ir jo šeima. Jie suvokia jį kaip apatiškas abejingumo šeimos problemoms, ir ji tarnauja kaip impulsą konfliktą. Bet dabar šių konfliktų apibrėžimas - paprastas nesusipratimas!

Jei radote savo santykius bent vieną iš šių bėdų ženklų, panikos nėra būtina skubėti; bet padaryti rimtų išvadų ir bandyti taisytis santykius labai verta! Prevencija ir šeimos konfliktų sprendimas labai priklauso nuo jūsų noro rasti bendrą kalbą su artimaisiais.

Nors tiesą sakant aš pasakyti, kad vienas noras vis dar nepakanka. Mes vis dar turime žinoti, kaip galite išspręsti konfliktą ir sukurti sveiką santykius. Štai apie tai, mes dabar diskutuoti, atsižvelgiant į skirtingų tipų konfliktus.

Konfliktas kartų

Žmogaus santykiai apskritai yra vienas iš labiausiai sudėtingų paslapčių gyvenime. Ryšys tarp kartų yra ne išimtis. Pagrindinis sunkumas, kuris kyla iš bendravimo namų įvairaus amžiaus, tai yra kažkas, kad kiekvienas iš jų - "produktas" ir visiškai skirtingu laiku. Kiekviena karta susiformavo kitoje aplinkoje, ir tai sukuria didžiulį atotrūkį tarp jų. Štai kodėl net paprasčiausių dalykų gyvenime požiūris yra gana skirtingi, ir tai yra šeimos konfliktus tarp kartų ypatumai.

Jūs norite pavyzdį? Prašome! Dauguma mūsų seneliai paprastai laikomi visiškai nenaudingas (mūsų nuomone) dalykus, nes jų metu, šie dalykai buvo labai sunku įsigyti. Ir mes, jų anūkai, priešingai, tai yra labai lengva susiję su daiktų ir dalis manęs vis dar labai tinka valgyti dalykų naujesnis ir modernesnis - ir tai todėl, kad mes buvo auklėjamas metu, kad tinka į apibrėžimą "vartotojų eroje".

Sparti technologijų daro atotrūkis dar labiau tarp kartų. Nauji techniniai prietaisai atrodo taip greitai, kad vyresnio amžiaus žmonės tiesiog neturi laiko prisitaikyti prie jų. Nors tiesą sakant aš turiu pasakyti, kad kai kurie seneliai eksponuoti netikėtą lankstumą ir pradėti įdomus naudoti šiuos įrenginius. Tačiau daugeliui sąvokų, tokių kaip interneto, mobiliųjų telefonų ar MP3 grotuvas yra visiškai abstraktus. Ir tada jie pradeda bambėjimas: - net jei tuo metu žmogus uždirba pinigus, nes internetas suteikė jam galimybę gauti nuotolinio dirbti "Na, kaip jūs galite sėdėti priešais šiame kompiuteryje?".

Mes vargu ar gali turėti įtakos veiksnius, kurie prisideda prie tarp kartų atotrūkis. Bet yra pagrindinė priežastis, dėl kurios šis atotrūkis, tai yra įmanoma - tai yra mūsų nenoras suprasti vienas kitą ir bendrauti tarpusavyje. Pavyzdžiui, mes neturime laiko, kiekvienas iš mūsų dieną įtempti iki ribos. Mes esame užsiėmę ir turi suktis kaip voverė narve - ne kaip mes paprastai stengiamės rasti pasiteisinimą? Bet visa tai - tik pasiteisinimai! Taip, gyvenimas nėra lengva ir šiandien, bet mes turime uždirbti pinigus - visa tai yra tiesa; bet tas, kuris tikrai myli savo artimą ir rūpintis juo, jis taip pat nustato laiko pabendrauti.

Kaip galima plėtoti santykius

Kaip jau sakėme, šeimos konfliktai tarp kartų yra įmanoma, kai yra supratimas tarp skirtingų amžiaus grupių ir / arba pagarbos stoka, kaip taisyklė, atsižvelgiant į jaunesnio amžiaus senjorų. Jaunoji karta gali būti sunku suprasti, kad vyresnio amžiaus, taip pat buvo tokia jauna, kad jie prisidėjo prie visuomenės ir kad, nors jie tapo mažiau aktyvūs, nes nuo jų amžiaus, jie vis dar protingas ir turi didžiulę patirtį, kuri gali būti naudinga kitiems.

Vyresnės kartos gali būti sunku taikstytis su kai kurių jaunų žmonių elgesį. Jie mato, kad jauni žmonės šiandien turi daugiau galimybių nei jie turėjo tuo metu, ir kad jaunoji karta neturi sunkumų, kai jie buvo perkelti. Vyresnio amžiaus žmonės negali suprasti, kad jauni žmonės šiandien susiduria su įvairiomis problemomis, susijusiomis su šiuolaikinės visuomenės ypatumus, ir negali pripažinti, kad šios problemos savaip taip pat yra labai paprasta.

Tačiau yra pavyzdžių kartų konfliktai, kurie atsiranda dėl kitų priežasčių. Kai kurie gali dirginti poreikį rūpintis sergančių pagyvenusių giminaičių. Jie yra labai mylėti šį žmogų, bet jūs turite nuolat eiti į kai kurių aukų per savo gyvenimą padaryti šį priežiūrą. Be to, vyresnysis giminaitis gali jaustis kaltas ir bus laikomas našta savo šeimai. Tai gali sukelti depresiją ir tarnauti kaip papildomas šaltinis komplikacijų santykius.

Senėjimas dažnai atneša su juo diskriminacijos ar pažeisti prieš žmones tam tikro amžiaus, ir tai yra pagrindinė priežastis, dėl kartų konflikto.

Jauni seneliai

Ir čia yra dar vienas pavyzdys: jauni tėvai daugiau vaikams augti, kurti savo šeima, anūkai gimė. Pirmosios anūkas gimimo paprastai randa daug vidutinio amžiaus žmonių netikėtai. Jie nėra pasirengę naujam vaidmeniui, nes jos gyvos, visapusiškai ir aktyvaus gyvenimo, ir vis dar pilnas ambicijų. Dukra ar sūnus, kurti šeimą ir gimdyti vaiką, staiga suvokti, kad tai ne laikas būti supančiota ne rankų ir kojų. Jie vis dar turi išmokti, dirbti, ir priima savo jaunystę - mes norime ir toliau bendrauti su draugais, eiti į kiną, paleisti į šokio, eikite į ekskursiją...

Ir konfliktas prasideda. Jauni žmonės nesupranta, kad keliant vaiką atsakomybė yra tik už juos, jie yra sunku būti įstrigę per keturių sienų. Jie nesupranta, ir kad seneliai irgi pilnas energijos, jie turi kai jo planus, ir dirbti šiame amžiuje, net beveik visi "protėvius".

Kitas pavyzdys - visiškai priešinga pirmas. Močiutė pasiekti už anūkų, bet dukra nesivargina su jais. Visi patarimai in-law yra atmestas, nes dukra nesutiko su jais. Ir tai ne tik vaikai. Įpročiai ir taisyklės skirtingose ​​šeimose gali skirtis net detales, jau nekalbant apie svarbesnius klausimus. Tačiau konfliktai dažnai prasideda nuo mažų dalykų... Štai dar vienas pavyzdys: in-law visada tarnavo pusryčiams, kad jo sūnus bandelė, sviestu. Jaunas dukra greičiausiai pasisako už sveiką mitybą, todėl paėmė vyro jogurtas. Uošvė bus nerimauti, kad mano sūnus yra alkanas, ir dukra bus nervų, kad motina-in sugadinti savo vyro sveikatą. Nepasitenkinimas kaupiasi, ir vieną dieną ji išaugs į konfliktą.

Kaip išspręsti šias problemas?

Kartos sambūvio turi keletą nustatytomis taisyklėmis, bet problema vis dar rasti sprendimą, kaip įmanoma. Svarbiausia, kas yra šeimos prevencijos ir konfliktų tarp žmonių įvairaus amžiaus rezoliucijos pagrindas - tai sugebėjimas ir noras sužinoti skirtingus požiūrius, situacijos, atsižvelgiant į abiejų šalių interesus patirtį. Kaip mes galime geriau suprasti vienas kitą, jei mes tokie skirtingi? Kaip mes galime padaryti kita jautresni, atsižvelgiant į situaciją? Ir kaip mes galime padėti žmonėms plėsti savo supratimą apie jaunimo ir senatvėje?

Viskas priklauso nuo konkrečios situacijos ir konkretaus šeima. Čia yra pagrindiniai "įrankiai", su kuria jūs galite atitaisyti sudėtingą situaciją:

 1. Problema identifikavimas;
 2. Paaiškinimas užimamų pozicijų ir sukelia rodyti empatiją (empatija);
 3. Imtis veiksmų, siekiant pašalinti konfliktą;
 4. Keisti požiūrį į šią situaciją: supratimas apie priešingos pusės poziciją pašalina galimus konfliktus ateityje. Supratimas - geriausias konfliktų prevencija.

Vaikai ir konfliktų

Šie pavyzdžiai, žinoma, neišsemia visų galimų konfliktų tarp kartų. Augantys vaikai dažnai tampa konflikto šaltinis. Tik vienas pereinamasis amžius - net gana saugus šeimoms - daug problemų su meškų! Tačiau konfliktų tėvų su paaugliais mus prevencija dabar nebūtų laikomas atskiras klausimas. Bet tai nereiškia, kad bet kokie Aiškinimaisi tėvai turi stiprų neigiamą poveikį vaiko, mes negalime.

Net jei vaikas yra labai jaunas ir nesupranta nieko, ką sako suaugusieji, jis pradeda beveik iš karto po to, kai tėvai pradeda ginčytis verkti. Vaikai suvokia padidėjusį tonusą patronuojančios pokalbį kaip grėsmę savo gerovei. Tie vaikai, kurie yra vyresni, taip pat labai jautriai reaguoja į tėvų konflikto. Ir jei konflikto kaltininkai yra patys vaikai? Jei jie yra kalti, o kalta ir nubausti patys turėti juos?

Žinoma, gyvenimas yra gyvenimas, konfliktas gali kilti bet kuriuo metu, ir, siekiant apsaugoti mūsų vaikus nuo neigiamos streso ne visada sėkmingas. Ir tada pirmoji vieta jau yra prevencija nervų ligų vaikams. Kaip, Jūs klausiate? Būtina išmokti ginčytis. Ir vaikai kaltinti taip pat turi sumaniai.

Tai reiškia, kad tėvai neturėtų griebtis pažeminimo ir patyčių, bet kuriuo atveju neturėtų naudoti nešvankybės ar leisti fizinį smurtą, net jei tai tik slap ar vaizdo įrašas. Tai taip pat reiškia, kad tuo metu, kai konflikto turėtų naudoti racionalius argumentus. Tėvai niekada neturėtų pamiršti, kad vaikai mokosi kiekvieną savo elgesio ir bendravimo su kitais žmonėmis minutė, todėl net didžiausiame momentu pyktis neverta, šeriant juos blogą pavyzdį.

Be to, po ginčytis su jo palikuonių reikia rasti būdą, kaip suderinti su juo, ir jūs turite išreikšti savo meilę vaikui. Jūsų vaikas turi jausti, kad viskas yra gerai, krizė praėjo ir jis vis dar buvo brangūs jums.

Šeimos konfliktų sprendimo

Prevencija, profilaktika ir rezoliucija šeimos konfliktus, priklauso nuo jūsų požiūrio į juos. Pirmiausia, sužinokite, kaip elgtis per argumentas:

 • Apibrėžti problemą. Aiškiai ir ramiai aptarti jį su žmonių namų, atkreipti dėmesį į savo tonu ir žodžiais jums pasirinkti išreikšti savo jausmus;
 • Aptarti identifikuoti problemą;
 • Jei diskusija yra šildomas ir pradeda augti į ginčytis, padaryti pertrauką visiems atvėsti ir grįžti į ramioje diskusijoje;
 • Ateikite su tirpalu ir jos kolektyvinių sutikimo;
 • Palikti savo sprendimą praktikoje. Jūs turite veikti pagal sprendimo konfliktas buvo tikrai išnaudotos.

Šiandien, šeima kažkaip nėra prioritetas. Verslo, sėkmė ir pinigai daugeliui tapo numeris vienas tikslas. Bet mes turime atkreipti dėmesį į svarbiausias dalykas mūsų gyvenime - mūsų giminaičiais ir draugais. Visa kita gali palaukti. Tik jei šeimos konfliktas bus labai reti "svečiai" jūsų namuose.

load...