Neuro-lingvistinis programavimas: blogis ar geras? | Senamiestyje.LT
Psichologija

Neuro-lingvistinis programavimas: blogis ar geras?

Neuro-lingvistinis programavimas: blogis ar geras?

Kas yra Neurolingvistinis programavimas (sutrumpintai - NLP)? Neseniai, tiesiog daryti tai, ką jie sako apie jį kaip puikus įrankis, kuris gali gerokai pagerinti jūsų gyvenimo kokybę. Tiesa ar prasimanymai? Ir kodėl jums reikia šį NLP? Mes pasistengsime suteikti jums atsakymus į šiuos klausimus.

NLP buvo pirmas kartas terminas sugalvojo Richard Bandler ir John Grinder. Jie studijavo efektyviausius rūšių psichoterapijos ir priėjo prie išvados, kad jie turi panašią struktūrą. Atskleisti šio esmę ir bandė apibūdinti abstrakčiai, jie sukūrė NLP koncepciją.

Pagrindiniai principai NLP

Neurolingvistinis programavimas - tai praktinėje psichologijoje, kuri yra grindžiama asmeninės patirties individo kryptis: kaip mes tvarkyti informaciją iš pojūčių, kaip mes apibūdiname jį kalba ir kaip mes veikiame tam, kad pasiekti savo tikslą. NLP - tai ne absoliučią tiesą, o modelis, kuris gali būti naudojamas, kad pabandyti ir gauti tam tikrų rezultatų. Yra idėjų, kuriomis grindžiama iš neurolingvistinio programavimo koncepciją numeris:

load...
  1. Trūksta bendros visoms objektyvios tikrovės. Kiekvienas iš mūsų suvokia realybę kitaip, remiantis jų pačių nustatymų, patirties ir kitas charakteristikas. Todėl NLP laikomos veiksmingomis dirbti su šiuo subjektyviu suvokimu.
  2. Vieningumo žodžio, sąmonės ir veiklos principas. Jie sudaro sistemą, kurios elementai veikia vienas kitą. Mūsų pasaulėžiūra lemia mūsų asmenybės suvokimas, elgesio, kalbos (ir atvirkščiai). Taigi, per gerai pastatytas veiksmo ir žodžio, mes galime įtakoti asmenį ir reguliuoti savo vidinį pasaulį - požiūrį į pasaulį, suvokimas ir požiūris. Pagrindinė išvada iš šio principo: bet elgesys gali būti suprantamas, aprašyti ir pakeisti (net labiausiai pavojingas ir neigiamas).
  3. Žmogaus elgesys visada remiasi kai jos teigiamą ketinimą. Kai žmogus nusprendžia kažką daryti, jis į galvą pasirenka geriausias iš jo požiūriu, variantas, ir jį įgyvendinti. Kadangi kai kurias jo savybes, jis negali pamatyti kitus daugiau nugalėtojai galimybes. NLP tiki, kad žmogus gali padėti pakeisti neigiamą elgesį, jei mes išplėsti turimų galimybių ir patrauklią elgesio spektrą.
  4. Efektyviai bendrauti jums reikia gerą kontaktą tarp žmonių ( "Rapport"). Jis yra būdingas paprastumas bendravimo, pasitikėjimo ir savęs atradimo jausmą, gauti pasitenkinimą iš santykių. Pavyzdžiui, už sėkmingą terapijos Pirmas dalykas, kurį reikia nustatyti ryšį tarp kliento ir terapeuto. Veiksmingos kontakto sukūrimas yra "atspindinti" principas - terapeutas prisitaiko prie kliento, pasirenkant panašių intonacija, kvėpavimo, laikysena, gestai, veido išraiška ir patys kitų simptomų ritmą.
  5. Teisingas suvokimas gedimo. Jūs, kaip ir bet kuris kitas žmogus, tikrai liūdina savo nesėkmes? Bet šalininkai NLP jie džiaugsis! Reikalas tas, kad bet rezultatas yra suvokiamas kaip grįžtamojo ryšio, įskaitant gedimo. Tai signalas, kad mums sako, kad būtina ištaisyti siekiant rezultatų.
  6. Pasirinkimas visada yra. Veiksmingai taikyti GLP yra susijęs su galimybe perkvalifikuoti išeities, kuri padėtį atrankos padėtį. Už tai, vienas turi gebėti suprasti, kur šis pasirinkimas ir kokios alternatyvos jis turi. Su galimybe pasirinkti ir akto, asmuo gali likti lankstus, ir tai yra kokybės ir laimingo gyvenimo garantas.
  7. Bendravimo koeficientas yra nustatomas pašnekovas reakciją. Svarbiausia - ne informacija, kurią perduoda, ir kaip ji išmoko šaltinį ir kaip jis reagavo į jį. Jūs netgi galite kalbėti apie gyvenimo prasme, bet jei žmonės nesupranta, kad tai gerai - nulis.
  8. Iš reprezentacinių sistemų egzistavimo idėja. Tiesą sakant, ji yra per ką kanalai asmuo gauna informaciją iš išorinio pasaulio. Visi jūs tikriausiai girdėjote apie trijų tipų žmones: vizualizacijomis (suvokti pasaulį, daugiausia per žvilgsnio), audialy (per posėdį) ir Sensation (per prisilietimą, skonį ir kvapą). Nustatyti jų reprezentacinę sistemą yra paprasta: pabandyti padaryti trumpą istoriją apie kažką svarbaus, ir išsiaiškinti, kaip dažnai jūs naudojate žodžius, susijusius su regėjimo, klausos ar kinesthetics. Daugiausia iš jų, ir laikys tau dominuojančią reprezentacinį sistemą. Tokios žinios gali būti naudinga, pavyzdžiui, kai būsite pasiruošę egzaminams.

Taikymo sritys NLP

Ir kodėl jums reikia, tai jis Neurolingvistinis programavimas? Klausimas yra labai svarbi, nes yra stereotipas, kad NLP - tai yra kažkas, naudojamas manipuliuoti žmonių, todėl ji yra kažkas blogai. Iš tiesų, NLP aktyviai naudojamas kaip sąmonės įtaka pardavimų, vadybos ir asmeninių santykių žmonių įrankį, ir jis gali būti varginantis šiems žmonėms.

Tačiau, kaip ir bet kuris kitas reiškinys, ji turi teigiamą pusę. NLP galėtų pagerinti žmonių gyvenimą, kai jis naudojamas psichoterapijos, mokymas asmeninio augimo, mokymo, geba užsitęsusius konfliktus, analizę žmogaus elgesio priežasčių (teisės, pavyzdžiui), pagerinti bendravimo įgūdžius, ir tt...

load...

Štai kodėl neįmanoma pasakyti, tikrai, kas NLP - blogis ar gerai. Viskas priklauso nuo asmens jį naudoti ir naudoja. Todėl, bet kuris asmuo, įskaitant jus, gali trukti nuo NLP yra geriausias siekiant padaryti teigiamus pokyčius savo gyvenime.

load...